Folia magnetyczna

Firma MIERZEJEWSKI oferuje bogaty asortyment folii magnetycznych samoprzylepnych, bez kleju, z laminatem kolorowym, folii ferromagnetycznych (zastępujących powłokę metalową) oraz taśm i formatek wykonanych z magnesów. Folia magnetyczna to giętki nośnik reklamowy. Folie i taśmy magnetyczne oferowane są w różnych grubościach i szerokościach.

Są one zróżnicowane pod kątem siły przyciągania i podłoża klejowego (w zależności od potrzeb aplikacji). Folia magnetyczna przyciąga się do powierzchni stalowych oraz do innych folii magnetycznych i ferromagnetycznych, co pozwala na umieszczanie jej na dowolnej powierzchni metalowej (ferromagnetycznej) wraz z tablicą reklamową, plakatem lub innym nośnikiem reklamy.

Folia magnetyczna (opcja z laminatem)
Uchwyty magnetyczne neodymowe Magnesy neodymowe z powłoką niklowanąUchwyty magnetyczne gumoweFolia do tablic magnetycznych i suchościeralnychFolia magnetyczna czerwona Etykiety magnetyczne do regałów magazynowych Samoprzylepne magnesy neodymowe Magnes neodymowy Taśmy samoprzylepne magnetyczne Folia magnetyczna czerwona

Folia magnetyczna w roli i sztancowana

Folia magnetyczna występuje w różnych grubościach od 0.4mm do 2mm, może być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły przyciągania, im grubszy nośnik, tym większa siła.

Jedna strona folii przyciąga się do powierzchni metalowej lub folii ferromagnetycznej, natomiast druga strona folii stanowi nośnik reklamy i nadruku. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły magnetycznej, im grubszy nośnik, tym większa siła, może być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC.

Charakterystyka folii magnetycznych

Folia magnetyczna występuje w różnych grubościach od 0.4mm do 2mm, może być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły magnetycznej, im grubszy nośnik, tym większa siła.

Jedna strona folii przyciąga się do powierzchni metalowej lub folii ferromagnetycznej, natomiast druga strona folii stanowi nośnik reklamy i nadruku. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły magnetycznej, im grubszy nośnik, tym większa siła, może być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC.

Siła przyciągania folii samoprzylepnych magnetycznych:

 • gr. 0.45mm - 20 g/cm2
 • gr. 0.55mm - 40 g/cm2
 • gr. 0.80mm - 56 g/cm2
 • gr. 1.50mm - 80 g/cm2
 • gr. 2.00mm - 120-140 g/cm2

Zastosowanie:

Do produkcji magnesów reklamowych na lodówką dedykowana jest folia o grubości; 0.4mm i 0.5mm, do używania jako nośnik reklam na samochodach dedykowane są grubości; 0.5mm i 0.75mm, taśmy magnetyczne używane jako nośnik wymiennych tablic reklamowych są wykonane z folii 1.5 mm.

Folie magnetyczne mogą być również używane jako zamknięcie pudełek, teczek, folderów reklamowych, ulotek - tego rodzaju zamknięcia składa się z elementu ferromagnetycznego (taśma stalowa lub folia ferromagnetyczna w dowolnym formacie) i folii magnetycznej.

Folie magnetyczne

Folia magnetyczna i ferromagnetyczna jest bardzo elastyczna co pozwala na dużą swobodę w użytkowaniu, drukowaniu i konfekcjonowaniu.

Folia magnetyczna izotropowa - najbardziej uniwersalna i ekonomiczna folia magnetyczna stosowana jest do produkcji tablic reklamowych, magnetycznych, POS. Zastępuje powłoką metalową (ferromagnetyczną) i służy do łączenia z folią magnetyczną.

Folia dwustronnie magnetyczna - zróżnicowana siła magnetyczna po obu stronach folii

Stosowana do produkcji magnesów reklamowych na lodówką dedykowana jest folia o grubości; 0.4mm i 0.5mm, do używania jako nośnik reklam na samochodach dedykowane są grubości; 0.5mm i 0.75mm, taśmy magnetyczne używane jako nośnik wymiennych tablic reklamowych są wykonane z folii 1.5 mm.

Folie magnetyczne anizotropowe - są znacznie silniejsze pod względem siły przyciągania od standardowych folii izotropowych - mają grubsze ścieżki magnetyczne. Posiadają lepsze właściwości - przy tej samej objętości linii magnetycznych, osięgany jest znacznie wyższy strumień magnetyczny. Występują w grubości 2mm.

Folia ferromagnetyczna - zastępuje powłoką metalową, stosowana jest do produkcji tablic reklamowych, magnetycznych, POS. Zastępują powłoką metalową, jest elastyczna - przyciąga się do folii magnetycznych i wszelkich magnesów.

Folie magnetyczne mogą być również używane jako zamknięcie pudełek, teczek, folderów reklamowych, ulotek - tego rodzaju zamknięcie składa się z elementu ferromagnetycznego (taśma stalowa lub folia ferromagnetyczna w dowolnym formacie) i folii magnetycznej.

Taśmy magnetyczne - wykonane są z folii magnetycznej, pociętej na odpowiednią szerokość. Służą do montażu tablic reklamowych i magnetycznych, jako zamknięcia pudełek, teczek i folderów reklamowych. Oferujemy magnesy w taśmie i wykrojach (kształtkach) stosowane jako zapięcia, elementy mocujące, uchwyty magnetyczne itp.

Taśmy magnetyczne mogą mieć podkład klejowy lub piankowy co pozwala na aplikacją niemal do każdej powierzchni,także nierównej, np ściany.

Ferromagnetyczna folia samoprzylepna w rolkach i formatkach

Folia ferromagnetyczna

Szerokość: 610mm (inne wymiary do uzgodnienia)Grubość: 0.6mm, 0.85mm

Magnetyczna taśma samoprzylepna

Taśmy magnetyczne samoprzylepne z klejem STANDARD

Szerokość: 10mm, 12.7mm, 19mm, 25.4mm, Grubość: 1.5mm

Uchwyty magnetyczne gumowe

Folie magnetyczne samoprzylepne, bez kleju i z laminatami kolorowymi

Magnetyczne uchwyty do ekspozycji reklamowych

Uchwyty mają ogromną siłą magnetyczną, mogą unieść ciężar nawet 40kg przy zachowaniu bardzo małej powierzchni. Idealnie nadają się do mocowania ekspozycji reklamowych, wszelkiego rodzaju standów, reklam, tablic.

W zależności od średnicy, mogą utrzymać nawet kilkadziesiąt kilogramów, zachowując niewielkie rozmiary. Sposób mocowania, to gniazdo M6, z jednej strony i niezwykle silne, zatopione w gumie, magnesy neodymowe.

 • Folia magnetyczna sztancowana i wykrawana
 • Taśma samoprzylepna ferromagnetyczna
 • Taśma magnetyczna - klej STANDARD
 • Taśmy magnetyczne
 • Samoprzylepne folie magnetyczne kolorowe
 • Folia samoprzylepna magnetyczna - elementy sztancowane
 • Samoprzylepne folie magnetyczne i ferromagnetyczne
 • Taśmy magnetyczne
 • Folia samoprzylepna magnetyczna - elementy sztancowane

Produkty z folii magnetycznej i ferromagnetycznej

Magnetyczna folia bez kleju w rolkach

Folia magnetyczna PLAIN

Szerokość: 620mm, 1015mm (folia 0.5mm i 0.75mm)Grubość: 0.4mm, 0.5mm, 0.75mm, 1.5mm, 2mm

Magnetyczna folia samoprzylepna w rolkach

Folia samoprzylepna magnetyczna

Szerokość: 620mm (inne wymiary do uzgodnienia)Grubość: 0.45mm, 0.55mm, 0.80mm, 1.5mm, 2mm

Magnetyczna folia laminowana PVC w rolkach

Folia magnetyczna z laminatem

Wymiar rolki: 610mm x 30mGrubość: 0.6mm, 0.85mm

Magnetyczna taśma samoprzylepna

Taśma magnetyczna pod wymiar

Szerokość: 10mm, 12.7mm, 19mm, 25.4mm, Długość odcinka: do uzgodnienia

Dwustronna folia magnetyczna

Folia magnetyczna dwustronna

Zróżnicowana siła magnetyczna po obu stronach folii (grubość 0.8mm)

Folia dwustronna magnetyczna jest dostępna w rolkach o szerokości 1015mm, z metra lub w postaci kształtów, sztancowanych według wzoru. Folia dwustronnie magnetyczna po obu stronach posiada właściwości magnetyczne o zróżnicowanej sile. Folia magnetcyzna szerokie zastosowanie w produkcji reklamowej, głównie jako nośnik reklamowy lub zamknięcie dla opakowań, pudełek, katalogów, próbników i teczek.

Wymiary

 • Szerokości: do 1015mm
 • Nośnik: PVC z proszkiem ferrytowym w kolorze ciemno brązowym
 • Kształty: istnieje możliwość wykonania dowolnych kształtów według wzoru
 • Kolor: ciemny brąz
Folia ferromagnetyczna z białym laminatem do druku i warstwą samoprzylepnąFolia ferromagnetyczna z powłoką suchościeralną

Folie ferromagnetyczne

Folie zastępujące powierzchnie metalową z różnymi powłokami; klejową, drywipe, laminat PVC

Służą m.in. do używania i parowania z magnesami i foliami magnetycznymi, zastępując powłokę metalową do której przyciągają się magnesy. Używana najczęściej w parze z folią magnetyczną jako zamknięcie dla teczek, opakowań, pudełek, jako materiał używany w produkcji tablic suchościeralnych i magnetycznych oraz szeroko stosowana w przemyśle reklamowym, przy produkcji nośników reklamowych.

Rodzaje folii ferromagnetycznych:

 • samoprzylepna
 • drywipe (suchościeralna)
 • samoprzylepna z laminatem do druku
 • taśma stalowa

Wymiary, kolorystyka i rodzaj laminatów nakładych na folię ferromagnetyczną

 • Szerokości: 620mm, 1000mm, 1015mm, 1220mm, 1250mm, 1260mm (w zależności od rodzaju folii)
 • Grubości: 0.3mm, 0.4mm, 0.45mm, 0.55mm, 0.6mm
 • Kształty: istnieje możliwość wykonania dowolnych kształtów według wzoru
 • Kolor: ciemny grafit (bazowy), biały laminat matowy lub błyszczący, laminat PCV w dowolnym kolorze
 • Rodzaj powierzchni: samoprzylepna, drywipe (suchościeralna), biała do druku, kolorowa (laminat PCV)