Folia magnetyczna

Firma MIERZEJEWSKI oferuje bogaty asortyment folii magnetycznych samoprzylepnych, bez kleju, z laminatem kolorowym, folii ferromagnetycznych (zastępujących powłokę metalową) oraz taśm i formatek wykonanych z magnesów. Folia magnetyczna to giętki nośnik reklamowy. Folie i taśmy magnetyczne oferowane są w różnych grubościach i szerokościach.

Folia magnetyczna (opcja z laminatem)

Folia magnetyczna jest mocno zróżnicowana pod kątem siły przyciągania i podłoża klejowego oraz laminatów (w zależności od potrzeb aplikacji). Folia magnetyczna przyciąga się do powierzchni stalowych oraz do innych folii magnetycznych i ferromagnetycznych, co pozwala na umieszczanie jej na dowolnej powierzchni metalowej (ferromagnetycznej) wraz z tablicą reklamową, plakatem lub innym nośnikiem reklamy.

Folia magnetyczna występuje w różnych grubościach od 0.4mm do 2mm, może być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły magnetycznej, im grubszy nośnik, tym większa siła.

Jedna strona folii przyciąga się do powierzchni metalowej lub folii ferromagnetycznej, natomiast druga strona folii stanowi nośnik reklamy i nadruku. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły magnetycznej, im grubszy nośnik, tym większa siła, może być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC.

Zastosowanie Folii magnetycznych

Do produkcji magnesów reklamowych na lodówką dedykowana jest folia o grubości; 0.4mm i 0.5mm, do używania jako nośnik reklam na samochodach dedykowane są grubości; 0.5mm i 0.75mm, taśmy magnetyczne używane jako nośnik wymiennych tablic reklamowych są wykonane z folii 1.5 mm.

Folie magnetyczne mogą być również używane jako zamknięcie pudełek, teczek, folderów reklamowych, ulotek - tego rodzaju zamknięcia składa się z elementu ferromagnetycznego (taśma stalowa lub folia ferromagnetyczna w dowolnym formacie) i folii magnetycznej.

Rodzaje Folii magnetycznych

Folia magnetyczna i ferromagnetyczna jest bardzo elastyczna co pozwala na dużą swobodę w użytkowaniu, drukowaniu i konfekcjonowaniu.

Folia magnetyczna izotropowa - najbardziej uniwersalna i ekonomiczna folia magnetyczna stosowana jest do produkcji tablic reklamowych, magnetycznych, POS. Zastępuje powłoką metalową (ferromagnetyczną) i służy do łączenia z folią magnetyczną.

Folia dwustronnie magnetyczna - zróżnicowana siła magnetyczna po obu stronach folii

Stosowana do produkcji magnesów reklamowych na lodówką dedykowana jest folia o grubości; 0.4mm i 0.5mm, do używania jako nośnik reklam na samochodach dedykowane są grubości; 0.5mm i 0.75mm, taśmy magnetyczne używane jako nośnik wymiennych tablic reklamowych są wykonane z folii 1.5 mm.

Folie magnetyczne anizotropowe - są znacznie silniejsze pod względem siły przyciągania od standardowych folii izotropowych - mają grubsze ścieżki magnetyczne. Posiadają lepsze właściwości - przy tej samej objętości linii magnetycznych, osięgany jest znacznie wyższy strumień magnetyczny. Występują w grubości 2mm.

Folia ferromagnetyczna - zastępuje powłoką metalową, stosowana jest do produkcji tablic reklamowych, magnetycznych, POS. Zastępują powłoką metalową, jest elastyczna - przyciąga się do folii magnetycznych i wszelkich magnesów.

Folie magnetyczne mogą być również używane jako zamknięcie pudełek, teczek, folderów reklamowych, ulotek - tego rodzaju zamknięcie składa się z elementu ferromagnetycznego (taśma stalowa lub folia ferromagnetyczna w dowolnym formacie) i folii magnetycznej.

Taśmy magnetyczne - wykonane są z folii magnetycznej, pociętej na odpowiednią szerokość. Służą do montażu tablic reklamowych i magnetycznych, jako zamknięcia pudełek, teczek i folderów reklamowych. Oferujemy magnesy w taśmie i wykrojach (kształtkach) stosowane jako zapięcia, elementy mocujące, uchwyty magnetyczne itp.

Taśmy magnetyczne mogą mieć podkład klejowy lub piankowy co pozwala na aplikacją niemal do każdej powierzchni,także nierównej, np ściany.

Taśmy magnetyczne

Folia magnetyczna samoprzylepna w postaci taśm

Sile taśmy magnetyczne samoprzylepne do mocowania urządzeń i tablic reklamowych

Samoprzylepne folie magnetyczne kolorowe

Folie magnetyczne z kolorowymi laminatami

Dostępne w rolkach o szerokości 610 mm lub w postaci taśm (docinamy dowolne szerokości od 6 m2).

Samoprzylepne folie magnetyczne i ferromagnetyczne

Folie ferromagnetyczne i suchościeralne PET

Folie w roli szerokości do 1250 mm lub w postaci arkuszy i kształtów sztancowanych.

Folia samoprzylepna magnetyczna - elementy sztancowane

Folia magnetyczna sztancowana

Wycinamy dowolne kształty z folii magnetycznych samoprzylepnych, laminowanych kolorowym laminatem lub w wersji PLAIN

Taśma samoprzylepna ferromagnetyczna

Taśma stalowa samoprzylepna

Taśmy samoprzylepne używane do parowania z magnesami i foliami magnetycznymi

Uchwyty magnetyczne gumowe z gwintem

Uchwyty magnetyczne gumowe

Uchwyty mają ogromną siłą magnetyczną, mogą unieść ciężar nawet 40kg przy zachowaniu bardzo małej powierzchni. Idealnie nadają się do mocowania ekspozycji reklamowych, wszelkiego rodzaju standów, reklam, tablic.

W zależności od średnicy, mogą utrzymać nawet kilkadziesiąt kilogramów, zachowując niewielkie rozmiary. Sposób mocowania, to gniazdo M6, z jednej strony i niezwykle silne, zatopione w gumie, magnesy neodymowe.

Grubość folii magnetyczne

 • gr. 0.4mm
 • gr. 0.5mm
 • gr. 0.6mm
 • gr. 0.7mm
 • gr. 1mm
 • gr. 2mm

Folia magnetyczna w roli i sztancowana

Folia magnetyczna sztancowana i wykrawana

Folia magnetyczna występuje w różnych grubościach od 0.4mm do 2mm, może być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły przyciągania, im grubszy nośnik, tym większa siła.

Jedna strona folii przyciąga się do powierzchni metalowej lub folii ferromagnetycznej, natomiast druga strona folii stanowi nośnik reklamy i nadruku. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły magnetycznej, im grubszy nośnik, tym większa siła, może być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC.

Folie ferromagnetyczne

Służą m.in. do używania i parowania z magnesami i foliami magnetycznymi, zastępując powłokę metalową do której przyciągają się magnesy. Używana najczęściej w parze z folią magnetyczną jako zamknięcie dla teczek, opakowań, pudełek, jako materiał używany w produkcji tablic suchościeralnych i magnetycznych oraz szeroko stosowana w przemyśle reklamowym, przy produkcji nośników reklamowych.

 • Szerokości: 620mm, 1000mm, 1015mm, 1220mm, 1250mm, 1260mm (w zależności od rodzaju folii)
 • Grubości: 0.3mm, 0.4mm, 0.45mm, 0.55mm, 0.6mm
 • Kształty: istnieje możliwość wykonania dowolnych kształtów według wzoru
 • Kolor: ciemny grafit (bazowy), biały laminat matowy lub błyszczący, laminat PCV w dowolnym kolorze
 • Rodzaj powierzchni: samoprzylepna, drywipe (suchościeralna), biała do druku, kolorowa (laminat PCV)

Folie dwustronnie magnetyczne

Folia dwustronna magnetyczna jest dostępna w rolkach o szerokości 1015mm, z metra lub w postaci kształtów, sztancowanych według wzoru. Folia dwustronnie magnetyczna po obu stronach posiada właściwości magnetyczne o zróżnicowanej sile. Folia magnetcyzna szerokie zastosowanie w produkcji reklamowej, głównie jako nośnik reklamowy lub zamknięcie dla opakowań, pudełek, katalogów, próbników i teczek.

 • Nośnik: PVC z proszkiem ferrytowym
 • Kształty: istnieje możliwość wykonania dowolnych kształtów według wzoru
 • Kolor: ciemny brąz
Strona główna - przejdźProgram Rzetelna Firma

Firma MIERZEJEWSKI Materiały Samoprzylepne działa na polskim rynku od 2001 r. Zajmujemy się konfekcjonowaniem i przetwarzaniem materiałów technicznych oraz samoprzylepnych, przeznaczonych do zastosowań przemysłowych. Oferujemy dowolne szerokości taśm samoprzylepnych (co 1 mm), wykonujemy również dowolne kształty na arkuszach