Taśmy butylowe

Taśmy uszczelniające na bazie kauczuku butylowego, dwustronnie przylepnego lub pokrytego aluminium do stosowania jako jednostronna taśma dekarska. Butyl charakteryzuje się dużą lepkością i siłą klejenia, jest używany do wszelkiego rodzaju uszczelniań budowlanych, samochodowych, do folii, spoin, szwów, do klejenia na zakładkę (uszczelnienia kominów). Butyl posiada właściwości powietrzno-szczelne i wodoszczelne, niezmienia objętości po zwulkanizowaniu, nie zawierają rozpuszczalników, nie kruszeje z czasem, masy butylowe są najlepszą alternatywą dla mas bitumicznych stosowanych zamiennie.

Taśma butylowa

Charakterystyka taśm z masy butylowej

Butyl jest stosowany do uszczelnień w klimatyzacji i wentylacji, w motoryzacji, przy budowie maszyn, urządzeń, kontenerów, łodzi i statków. Butyl nie potrzebuje dodatkowych narzędzi i aktywatorów. W budownictwie butyl znajduje zastosowanie przy remontach, elewacjach, podczas instalacji systemów sanitarnych, do uszczelniania garaży, okien, ścian, dachów, do uszczelnień silosów, a także przy zabudowie wnętrz. Butyl jest elastycznym, nie kruszejącym, materiałem do izolacji i uszczelnień budowlanych. Występuje najczęściej w grubości 1.3-2.0mm w kolorze czarnym.

Butyl jest stosowany w budownictwie do łączenia i uszczelniania pokryć dachowych, uszczelniania szyb samochodowych, do uszczelniania szkła, do tłumienia hałasu, do zabezpieczania połączeń przewodów elektrycznych

Taśmy aluminiowo butylowe

Taśmy alu-butylowe w dowolnej szerokości i grubości

Taśma uszczelniająca na bazie kauczuku butylowego, jednostronnie przylepna - pokryta powłoką z aluminium. Przeznaczona do uszczelniania "na zakładkę" szwów, złączy w konstrukcjach okien oraz drzwi oraz elewacji szklanych. Alu-butyl sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagana jest szczelność na dyfuzję pary i gazów. Jest używany przy uszczelnianiu i rekonstrukcji złączy zewnętrznych w budownictwie, garażach, magazynach, kontenerach, szklarniach.

Tasma butylowa dwuatronnie przylepna

Butyl dwustronny i sznur butylu w dowolnej grubości i szerokości

Sznur butylowy w rolce bardzo dobrze przylega do większości powierzchni zarówno gładkich jak i chropowatych. Chroni przed dyfuzją pary wodnej, chroni też przed przenikaniem kurzu i przeciekaniem wody, jest odporny na warunki atmosferyczne, trwale plastyczny i dostosowuje się do kształtu podłoża. Masy butylowe są nietoksyczne, odporne na grzyby i pleśnie, tłumią hałas i zachowują wysoką paroszczelność oraz elastyczność przez wiele lat.

Właściowości taśm butylowych

Masa butylowa do uszczelnień, praca w temp.: -40/+180°C

  • nie poddaje się korozji, nie pleśnieje, nie zawiera rozpuszczalników, nie przepuszczalna dla pary wodnej i gazów
  • efekt uszczelnienia jest natychmiastowy, cały czas zachowuje lepkość - nie twardnieje, nie zmienia objętości, pochłaniają drgania
  • pozostają zawsze plastyczne (nie kruszeją z czasem, w przeciwieństwie do mas bitumicznych)
  • nie zawiera bitumów i tym samym jest odporny na bitumy
  • odporny na starzenie, warunki pogodowe, czynniki atmosferyczne i promienie UV
  • duża lepkość do wielu, zarówno porowatych jak i nieporowatych powierzchni, bez stosowania podkładu

Zastosowanie butylowych i alubutylowych

  • uszczelnianie profili w połączeniu z otworem okiennym lub drzwiowym, połączeń w konstrukcjach szklanych i alu
  • łączenie membran dachowych, folii budowlanych, papy
  • uszczelnianie połączeń gwintowanych i nitowanych,
  • uszczelnianie miejsc narażonych na przeciekanie (uszczelnianie okapników, systemów rynnowych, rur, instalacji sanitarnych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)
Strona główna - przejdźProgram Rzetelna Firma

Firma MIERZEJEWSKI Materiały Samoprzylepne działa na polskim rynku od 2001 r. Zajmujemy się konfekcjonowaniem i przetwarzaniem materiałów technicznych oraz samoprzylepnych, przeznaczonych do zastosowań przemysłowych. Oferujemy dowolne szerokości taśm samoprzylepnych (co 1 mm), wykonujemy również dowolne kształty na arkuszach