Taśmy butylowe

Taśmy uszczelniające na bazie kauczuku butylowego, dwustronnie przylepnego lub pokrytego aluminium do stosowania w budownictwie i w przemyśle motoryzacyjnym. Butyl charakteryzuje się dużą lepkością, plastycznością i siłą klejenia. Jest stosowany do wszelkiego rodzaju uszczelniań do folii i mebran, obróbek blacharskich, spoin budowlanych, szwów, do klejenia na zakładkę (alubutyl do uszczelnienia kominów). Butyl posiada właściwości powietrzno-szczelne i wodoszczelne, niezmienia objętości po zwulkanizowaniu, nie zawierają rozpuszczalników i substancji szkodliwych, nie kruszeje z czasem. Masy butylowe są najlepszą alternatywą dla mas bitumicznych - pozostają plastyczne po upływie czasu, nie twardnieją pod wpływem temperatury, nie starzeją i są odporne na UV oraz warunki atmosferyczne.

Taśma butylowa

Zastosowanie taśm butylowych

Butyl jest stosowany do uszczelnień w klimatyzacji i wentylacji, w motoryzacji, przy budowie maszyn, urządzeń, kontenerów, łodzi i statków. Butyl nie potrzebuje dodatkowych narzędzi i aktywatorów. W budownictwie butyl znajduje zastosowanie przy remontach, elewacjach, podczas instalacji systemów sanitarnych, do uszczelniania garaży, okien, ścian, dachów, do uszczelnień silosów, a także przy zabudowie wnętrz.

Butyl jest stosowany w budownictwie do łączenia i uszczelniania pokryć dachowych, uszczelniania szyb samochodowych, do uszczelniania szkła i obróbek blacharskich, do tłumienia hałasu, do zabezpieczania połączeń przewodów elektrycznych, uszczelniania ram okiennych i framug drzwiowych, łączenie membran dachowych, folii budowlanych, uszczelnianie połączeń gwintowanych i nitowanych, do uszczelniania miejsc narażonych na przeciekanie (uszczelnianie okapników, systemów rynnowych, rur, instalacji sanitarnych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych). Masa butylowa jest używana także do uszczelnień elementów karoserii.

Taśma dekarska uszczelniająca alubutylowaTaśma dekarska uszczelniająca alubutylowa przeznaczona do uszczelniania "na zakładkę" szwów, złączy w konstrukcjach okien oraz drzwi oraz elewacji szklanych. Wykazuje bardzo dobrą szczelność na dyfuzję pary i gazów. Jest używany przy uszczelnianiu i rekonstrukcji złączy w garażach, magazynach, kontenerach, szklarniach oraz w motoryzacji do izolacji akustycznej.
Taśmy alubutylowe do uszczelniania przed wodą i wpływem warunków atmosferycznych miejsc łączeń budowlanychSznur butylowy (przerój okrągły) lub taśma butylowa (przekrój prostokątny) chroni przed dyfuzją pary wodnej, przed przenikaniem kurzu i przeciekaniem wody, jest odporny na warunki atmosferyczne oraz UV, trwale plastyczny i dostosowuje się do kształtu podłoża. Jest nietoksyczny, odporny na grzyby i pleśnie, tłumi hałas i zachowuje wysoką paroszczelność.
Masa butylowa w postaci taśmy dwustronnie przylepnej

Właściwości taśm butylowych

  • nie poddaje się korozji, nie pleśnieje, nie zawiera rozpuszczalników, nie przepuszczalny dla pary wodnej i gazów
  • efekt uszczelnienia jest natychmiastowy, cały czas zachowuje lepkość i nie twardnieje, nie zmienia objętości
  • pozostają zawsze plastyczne (nie kruszeją z czasem, w przeciwieństwie do mas bitumicznych)
  • nie zawiera bitumów i tym samym jest odporny na bitumy
  • odporny na starzenie, warunki pogodowe, czynniki atmosferyczne i promienie UV
  • duża lepkość do wielu, zarówno porowatych jak i nieporowatych powierzchni, bez stosowania podkładu

Strona główna - przejdźProgram Rzetelna Firma

Firma MIERZEJEWSKI Materiały Samoprzylepne działa na polskim rynku od 2001 r. Zajmujemy się konfekcjonowaniem i przetwarzaniem materiałów technicznych oraz samoprzylepnych, przeznaczonych do zastosowań przemysłowych. Oferujemy dowolne szerokości taśm samoprzylepnych (co 1 mm), wykonujemy również dowolne kształty na arkuszach