Uszczelki PU (pianka poliuretanowa)

Firma MIERZEJEWSKI zajmuje się powlekaniem klejem i cięciem pianek samoprzylepnych z poliuretanu otwartokomórkowego, w postaci taśm lub elementów szatncowanych (uszczelki w dowolnych kształtach, wkłady piankowe, wypełnienia do pudełek i opakowań). Pianka PU dobrze izoluje, jest odporna na niskie i wysokie temperatury oraz dużą wilgotność. Stosowana przy produkcji filtrów przeciwpyłowych, filtrów powietrza, jako uszczelka lub dystans wypełniający, jak również w przemyśle tekstylnym i obuwniczym w wersji samoprzylepnej lub bezklejowej.

Uszczelka samoprzylepna piankowa z poliuretanu otwartokomórkowego (PU)

Uszczelki z pianki PU (przepuszcza powietrze)

Uszczelki PU oferujemy w wersju samoprzylepnej lub na specjalne zamówienie w opcji bezklejowej, w grubości od 3 do 12 mm, w kolorze antracyt lub biały, w szerokości od kilku milimetrów do 1 metra.

Uszczelki rozprężne piankowe PURS

Uszczelki rozprężne PURS

Taśmy uszczelniające do dylatacji budowlanych, rozprężające się po rozwinięciu z rolki w stosunku 6:1, oferowane w grubości 10, 20, 30, 40, 50 mm (grubości podawane po rozpręznieniu trwającym 24h).

Uszczelki samoprzylepne PU

Uszczelki samoprzylepne PU

Taśmy uszczelniające w rolce o dowolnej szerokości od kilku milimetrów do 1 metra, w grubości 3, 5, 8, 10 lub 12 mm. W przypadku wykrojów z arkusza, grubość może wynieść 30 mm.

Wykroje z pianki PU (kolor biały lub antracyt)

Wykroje z pianki PU (kolor biały lub antracyt)

Kształty wycinane z arkusza o maksymalnej szerokości 690 mm w opcji samoprzylepnej lub bezklejowej w w grubościach 3, 5, 8, 10, 12, 20, 30 mm.

Wkłady piankowe PU

Charakterystyka taśm i formatek z pianki PU


Uszczeli i wypełnienia z pianki PU charakteryzują się dużą elastycznością, niskim poziomem odkształceń i dużą wytrzymałością na na takie czynniki jak ścieranie i ściskanie oraz dobrą wytrzymałością na rozdzieranie. Uszczelnienia z PU mają także właściwości tłumiące i filtrujące (pianka PU jest stosowana przy produkcji filtrów powietrza).

Konfekcjonowanie pianki PU:

  • Wkłady pudełkowe i wypełniające w grubości do 12 mm
  • Uszczelki w taśmach dowolnej szerokości
  • Uszczelki w grubości 3, 5, 8, 10, 12 mm
  • dystanse wycinane w dowolnych kształtach
Strona główna - przejdźProgram Rzetelna Firma

Firma MIERZEJEWSKI Materiały Samoprzylepne działa na polskim rynku od 2001 r. Zajmujemy się konfekcjonowaniem i przetwarzaniem materiałów technicznych oraz samoprzylepnych, przeznaczonych do zastosowań przemysłowych. Oferujemy dowolne szerokości taśm samoprzylepnych (co 1 mm), wykonujemy również dowolne kształty na arkuszach