Taśma kaptonowa

Taśma samoprzylepna z klejem silikonowym na nośniku z folii poliimidowej odpornej na korozję i wysokie temperatury wystepujące w procesie np. lutowania czy przy produkcji transformatów. Taśmy kaptonowe mogą być stosowane do maskowania PCB, podczas malowania proszkowego i innych zastosowań przemysłowych. Jest dostępna w formie taśm, arkuszy lub w formie sztancowanej (różne kształty wybrane przez klienta).

Taśma kaptonowa maskująca do 268°C
Taśmy dwustronne Sztancowanie i wykrawanie pod wymiar Folia ostrzegawcza ogrodzeniowa z nadrukiem Taśmy wodoodporne Duct-Tape i Cloth-Tape Taśmy izolacyjne i elektroizolacyjne

Charakterystyka taśm samoprzylepnych kaptonowych

Taśmy kaptonowe spełniają różne funkcje w zależności od sposobu wykorzystania. Taśma posiada klej silikonowy odporny na czynniki korozyjne, chemikalia oraz wysokie temperatury, klej nie pozostawia po sobie śladów po usunięciu taśmy. Za pomoca samoprzylepnej folii poliimidowej mozna zabezpieczyć elementy i układy elektroniczne przed przegrzaniem lub innym uszkodzeniem m.in. podczas lutowania.

Może być stosowana do:

  • ochronny przed przegrzaniem układów elektronicznych (zabezpiecza przed gorącym powietrzem)
  • ochronny przed przegrzaniem podczas lutowania na fali lub gorącym powietrzem złączy, układów scalonych, gniazda etc.
  • podczas prac naprawczych w serwisach GSM czy komputerowych
  • stosowana przy maskowaniu złączy obwodów drukowanych

Taśmy kaptonowe są również stosowane podczas pracy z drukarką 3D, podczas z użyciem filamentów ABS, PLA, HIPS, PET, TPE. Służą jako zabezpieczenie stołu roboczego przed zniszczeniem i izolator termiczny. Dostępne w dowolnych szerokościach, w nawojach po 33m - z możliwością pocięcia na arkusze bądź różnego rodzaju kształty sztancowane według wzoru.

Taśma kaptonowa może występować w opcji antystatycznej ESD, posiada znakomite właściwości elektroizolacyjne i klasę palności H (trudnopalny).

Folia kapton 268°C w taśmie lub sztancowana

Taśma samoprzylepna kaptonowa do maskowania i lutowaniaAkrusze i formatki z taśm kaptonowychTaśmy kaptonowe sztancowane (okrągłe)