Taśma kaptonowa

Taśma kaptonowa z antykorozyjnym klejem silikonowym (klej nie pozostawia po sobie śladów po odklejeniu) może wytrzymać bardzo wysokie temperatury, dochodzące do 268°C. Są oferowane w postaci taśm w szerokości od kilku milimetrów do 500 mm lub w postaci kształtów wycinanych z arkusza. Taśmy kaptonowe charakteryzują sie dużą odpornością dielektryczną do 6000V, pokryte są klejem silikonowym, który nie pozostawia po sobie śladów, jest odporny na chemikalia, korozję, wilgoć, UV i starzenie. Taśma kaptonowa może występować w opcji antystatycznej ESD, posiada znakomite właściwości elektroizolacyjne i klasę palności H (trudnopalny).

Taśma kaptonowa z klejem silikonowym

Charakterystyka taśm samoprzylepnych kaptonowych

Taśmy kaptonowe posiadają klej silikonowy odporny na czynniki korozyjne, chemikalia oraz wysokie temperatury, klej nie pozostawia po sobie śladów po usunięciu taśmy. Taśma kaptonowa skutecznie zabezpiecza układy elektroniczne i ich elementy przed przegrzaniem lub uszkodzeniem podczas lutowania.

Taśmy kaptonowe są również stosowane podczas pracy z drukarką 3D z użyciem filamentów ABS, PLA, HIPS, PET, TPE. Służą jako zabezpieczenie stołu roboczego przed zniszczeniem, także jako izolator termiczny. Dostępne w dowolnych szerokościach, w nawojach po 33m - z możliwością pocięcia na arkusze bądź różnego rodzaju kształty sztancowane według wzoru.

Arkusze i kształty wycinane z samoprzylepnych folii kaptonowych poliimidowychArkusze i kształty wycinane z samoprzylepnych folii kaptonowych poliimidowych
Taśmy kaptonowe samoprzylepne docinane do dowolnej szerokości Taśmy samoprzylepne docinane do dowolnej szerokości od kilku milimetrów do 500 mm oferowane w rolkach po 33 m. b.
Taśma kaptonowa zastsowana do izolacji elementów elektronicznych

Zastosowanie taśm kaptonowych (nie zostawiają kleju)

  • produkcja oraz naprawy cewek i transformatorów
  • druk 3D - stosowana jako taśma maskująca i ochronna
  • ochronny przed przegrzaniem układów elektronicznych, złączy, układów scalonych, gniazd
  • ochronny przed przegrzaniem podczas lutowania na fali
  • używana podczas podczas prac naprawczych w serwisach komputerowych i GSM
  • stosowana przy maskowaniu złączy obwodów drukowanych

Strona główna - przejdźProgram Rzetelna Firma

Firma MIERZEJEWSKI Materiały Samoprzylepne działa na polskim rynku od 2001 r. Zajmujemy się konfekcjonowaniem i przetwarzaniem materiałów technicznych oraz samoprzylepnych, przeznaczonych do zastosowań przemysłowych. Oferujemy dowolne szerokości taśm samoprzylepnych (co 1 mm), wykonujemy również dowolne kształty na arkuszach